Spartak Chodov vs. VIKTORIA ML 0:1 (0:1) !

sestava: Šmejkal - Kovář L., Hadač, Jakubík, Nápravník - Kabelák, Novák, Drahorád M., Kotous - Bílek, Labai

střídání: 60.min.  Filip Drahorád za Lukáše Kováře , 75. min. Denizilev za Bílka

střelec: 20. minuta Labai

Na hrbolatém trávníku ex-divizního Chodova si v sobotu muži Viktorie připsali první body v jarní části krajského přeboru. A byl to zápis tříbodový ! Spartaku patřilo po odehraných 14ti kolech poslední 14. místo, když se mu podařilo získat 10 bodů. V minulém zápase, nezískal Spartak, stejně jako Viktoria ani bod ( prohra v Ostrově 0:4 ) . Mariánskolázeňští odhodili zklamání z nešťastného vstupu do soutěže a do Chodova odjeli plni odhodlání pro reparát a tři body. Ze základního kádru chyběl Ladislav Kafka a Filip Drahorád, kterého na pravém kraji obrany zastoupil navrátilec v dresu Viktorie - Lukáš Kovář.

Jakmile se podařilo po úvodním "oťukávání" hráčům Viktorie začít kombinovat po zemi, zatlačili hosté svého soupeře, jasně jej přehrávat a vytvářet si šance. Nakonec jediný gól utkání se podařilo vstřelit po krásné individuální akci Fr. Labaiovi. Po dlouhém Šmejkalově výkopu  si dokázal Labai zpracovat těžký míč, odstavit naráz dva obránce Chodova, stopera oklamat pohybem, brankáře posadit na zem a pohodlně skórovat do prázdné branky.  Když po dalších pěti minutách nastřelil Novák břevno, vypadalo to na pohodové utkání. Střelecky se ovšem už Viktoria neprosadila. Naopak v úplném závěru I.poločasu vychytal sólový únik domáci dvojice -  David Šmejkal .

V druhém poločase se kombinační hra Viktorie vytratila a v závěru dokonce umožnila domácím vytvořit si tlak, který málem skončil vyrovnáním. Po závaru ve velkém vápně Viktorie ( po rohovém kopu Chodova ), odpískal rozhodčí za držení  v 84. minutě penaltu pro domácí ! Vynikající formu, ale prokázal naštěstí opět David Šmejkal. Odhadl dobře směr střely a míč dokázal skokem k tyči vyrazit :) . Viktoria si pak poslední pětiminutovku už pohlídala a veze si z Chodova zaslouženou výhru 1:0 a tři body .

trenér Viktorie M. Drahorád st. : " Dokázali jsme odehrát kvalitní první část utkání a vstřelit nádherný gól.  V kabině jsme si řekli jak budeme pokračovat, ale zbytečně jsme začali hrát se strachem o výsledek, řadou nepřesností jsme umožnili Chodovu se zvednout..Body vezeme domů díky Šmejkymu, který  podržel jak v závěru prvního poločasu , tak i v 84.minutě, kdy dokázal chytit penaltu.