Oficiální stránky fotbalového klubu

Příští zápas

Ani proti druhému nováčkovi jsme nebodovali

Další nováček, další prohra

Je za námi třetí divizní kolo letošní sezony, ve kterém jsme v sobotu přivítali na Stadionu u Ferdinandova pramene dalšího nováčka soutěže - TJ Přeštice!

Už se to stává skoro raritou, kdy Viktoriáni od prvních minut svého soupeře tlačí a nedovolí mu téměř nic. A ani tentokrát to nebylo jinak. Do 31.minuty jsme Přeštice nepustili za naší polovinu a hned v několika šancích se ocitli Šilhán, Sadílek, Lukáš, ale i kapitán Drahorád, který se pokusil o chytrou střelu z poloviny hřiště, když byl brankář Šampalík až moc venku ze své svatyně. Pak ale nastala už výše zmiňovaná 31.minuta a první gól zápasu. Přeštický Blahoudek vystřelil zpoza velkého vápna a střela by nejspíš letěla i mimo branku, bohužel pro nás ve snaze zabránit gólu se do střely vložil Forman a svými zády míč ztečoval za Šmejkala! To ale nebylo od hostů vše. Hned o minutu později si s jejich další střelou Šmejkal v bráně poradil, ale na následný rohovky kop a střelce Pavlíka už byl krátký a hosté z Plzeňského kraje zvýšili na stav 0:2, který i po několika ohrožení Přeštické brány zůstal stejný až do poločasu.

Do druhé půle naskočila stejná jedenáctka, která se představila v první půli a hned pět minut od hvizdu rozhodčího nastala první vážná situace zápasu. Střelu mariánskolázeňského Lukáše zablokoval Pavlík a právě následná srážka těchto dvou hráčů způsobila přeštickému hráči naštípnutou holeň a Lukášovi poraněný kotník.
Po delší pauze se do hry opět lépe vrátili Viktoriáni, kdy v 67.minutě rozhodčí Štefan odpískal penaltu ve prospěch domácích! Té se ujal Jarda Sadílek a i když se štěstím, tak penaltu proměnil a snížil tak stav utkání o jeden gól! Po snížení nabrali Viktoriáni druhý dech a nedali obraně hostí chvíli odpočinku, zvlášť v 84.minutě měl na kopačkách vyrovnání Matěj Kravar, ale Šampalík včasným vyběhnutím jeho pokus zmařil a jak už bývá ve fotbale zvykem, když nedáš, dostaneš. V 85.minutě se Přeštice radovaly potřetí, Přibáň prudkou přízemní střelou prostřelil Šmejkala a pojistil tak hostům premiérovou výhru letošní sezóně!